2-4p بازاریابی

4p به زبان بازاری بر روی کالا

2-4p بازاریابی

اگر که در حوزه بازاریابی فعالیت می کنید مهم است که چهار عنصر بسیار مهم را در زمینه بازاریابی و فروش برای کالا ها بدانید.

4p یا 4ps بازاریابی چیست؟

4p بازاریابی با 4 نکته و عنصر یازاریابی عبارت اند از: تبلیغ، قیمت، مکان و محصول، این ها همه مواردی هستند که در فروش و بازاریابی یک کالا دخالت دارند.

این چهار پی بازاریابی به بازاریابان کمک می کند تا همه ی نکات مهم در مورد یک محصول را بدانند تا در هنگام تصمیم گیری درباره نحوه بازاریابی و تعیین استراتژی های فروش از آن ها استفاده کنند.

برای نمونه در پاسخ به جنین سوال هایی، می توانید این اطلاعات را بدست آورد:

  • P تبلیغات: چگونه می توان کالا خود را از سایر رقبا جدا کرد؟
  • P قیمت: محصول من چه مقدار می ارزد؟
  • P محصول: محصول من چگونه نیازهای مشتری را برطرف می کند؟
  • P مکان: مشتریان کجا به دنبال محصولات ما هستند؟

بازاریابی آمیخته

بازاریابی آمیخته باعث می شود که ابتکار، موقعیت یابی و عبارات بازاریابی را بام آمیخته کرده و استراتژی این چهار پی را تشکیل دهید.برای آنکه بتوانید بازاریابی را باهم ترکیب کنید، ابتدا باید به آن بی اندشید که چگونه می توانید نام و برند تجاری منحصر به فرد در میان سایر رقبا داشته باشید.مهمترین نکته نحوه ترکیب بازاریابی شما با 4p و بازاریابی، درک مشترک، رقابت و شرکت شما است که در نهایب چگونه محصول خود را تبلیغ و ارزیابی آن را ارائه می دهید.

1-اولین P بازاریابی: قیمت(Price)

در خصوص قیمت کالا باید باه این نکنه توجه کرد که می خواهید چه مقدار از هزینه خرید تجهیزات و خدمات خود را از مشتریان دریافت کنید و در عین حال از مشتری سود هم دریافیت کنید.

در هنگام تعیین استراتژی قیمت باید به این مسئله را هم در نظر بگیرید که رقبای شما نیز برای محصولات مشابه چه مقدار مایل به پرداخت هستند و همچنین تخقیقات و پیشنهاداتی را در استراتژی قیمت گذاری خود باید در نظر بگیرید.

2-دومین P بازاریابی: محصول(Product)

منظور از محصول، همان کالای نهایی است که به فروش می رسد.آیا این محصول، فیزیکی است؟  یا خدمات و سرویس؟

در واقع تفاونی نمیکند، هرآنچه که به مشتری فروخته می شود نیز محصول است.

بعد از آنکه محصول خود را دقیق شناختید و درک کردید، باید به بسته بندی آنريال نخوه ارائه سرویس و خدمات و پیام های تجاری خود نیز فکر کنید.

محصول خود را با سایر رقبا بررسی و ارزیابی کنید و تقاط قوت و ضعف محصول خود را دریابید.باید قادر باشید به این سوال پاسخ دهید که محصول شما چه مشکل و نیازی را از مشتری برطرف می کند.

  • آن چیست؟
  • برای کیست؟
  • چه ویژگی هایی دارد؟
  • چه مشکلی را برطرف می کند؟

سوالاتی هستند که در p محصول باید به جواب آن ها برسید.

4p-بازاریابی

 

سومین P بازاریابی: تبلیغات و ارتقا(Promotion and Advertising)

مواردی که بعدا شما در مودر آنها بحق خواهید کرد، زمانبندی تبلیغات و نحوه تبلیغ محصولات است، همچنین شما در مورد نرخ سرب(SERB)، آگاهی از نام تجاری و استراتژی های آن نیز بخث خواهید داشت.

زمانی که از پروموشن بازاریابی یا ارتقا حرف می زنیم، رعایت ارتباطات گسترده بسیار مهم می شود، اینکه چه پیام هایی با بازاریابی هدف شما مطابقت دارد؟

چگونه می توان به بهترین راه و بهره مندی بیشتر محصول را معرفی کرد؟

4-چهارمین P بازاریابی: مکان(Place)

اولین چیزی که در مورد مکان ممکن است ذهن برسد، مکان فیزیکی شکرت یا فروشگاه ما است اما همچنین مکان به محیطی گفته می شود که محصول ما به فروش می رسد که ممکن است آنلاین و دیچیتالی باشد.

نکته ای که در جهارمین پی بازاریابی باید توجه داشته باشید این است که هر مکانی برای روش هر کالایی مناسب نیست چه فیزیکی باشید و چه دیجیتالی.

به همین دلیل یکی از کارهایی که باید انجام دهید این است که کاملا تشخیص دهید کسب و کار شما B2C است یا B2B.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-2ویژن-1
دیجیتال_مارکتینگ

ویژن فروش

در مورد برند ها و مارک هایی از آن ها خریداری می کنید به خوبی فکر کنید، چرا این نام های تجاری را انتخاب می

بیشتر بخوانید »
گوگل-ادز-و-قوانین-آن2
دیجیتال_مارکتینگ

گوگل ادز و قوانین آن

گوگل ادز(google ADs) که در ابتدا با نام گوگل ادوردز(google AdWords) شناخته می شد، اکوسیستم یا پلتفرم سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل است، که در آن

بیشتر بخوانید »